Pini këtë PIJE para gjumit dhe do zgjoheni me më pak kile çdo ditë!

400

Mjalti është një nga ushqimet më të shëndetshme në botë. Ky përbërës super i shëndetshëm është i ngarkuar me ushqyes të shëndetshëm dhe mund të ofrojë shumë përfitime shëndetësore. Por, ae dini se nëse përziejeni mjaltin me kanellë, ju do të bëni kombinimin më të fuqishëm që do t’ju ndihmojë të djegni peshë brenda natës.

Shënim: kjo përzierje është shumë e thjeshtë dhe e lehtë për t’u bërë dhe ndoshta ju tashmë i keni të gjithë përbërësit në kuzhinen tuaj.

Udhëzime:

Zieni 200 ml ujë, pastaj shtoni 1/2 lugë çaji pluhur kanelle dhe lereni atë për 30 minuta, derisa të ftohet pak. Kur uji është mjaft i ftohtë, ju duhet të shtoni 1 lugë çaji mjaltë dhe lereni në frigorifer. Pini një gotë me këtë pije super të shëndetshme, 30 minuta para se të shkoni në gjumë. Sigurohuni që mos shtoni ndonjë gjë tjetër në këtë pije.

Ju nuk keni nevojë ta pini këtë gjatë ditës. Ajo punon vetëm nëse e merrni atë në kohën e gjumit.

Ky kombinim do të pastrojë aparatin tuaj të tretjes, do të heqë parazitët, kërpudhat dhe bakteret tjera, gjë që ngadalëson tretjen në trup. Mos harroni ta ndani kete artikull te dobishem me miqte tuaj.. Faleminderit.


Na ndiqni ne: