Mos blini me ilace, ja receta e pijes që lufton depresionin, nervozizmin dhe shumë sëmundje të tjera

393

Simptomat e depresionit:
Ndjenja e vazhdueshme e trishtimit
AnkthNdjenjë e zbrazët
Ndjenja e të qenit i pavlerë dhe i pashpresë
Ndjesia faji
Nervozizëm
Ndjenjë e vazhdueshme lodhjeje
Vështirësitë në përqendrim
Pagjumësia

Nëse jeni duke përjetuar depresion atëherë ju duhet të bëni një limonadë me shafran Indie. Kjo pije e thjeshtë shtëpiake do t’ju ndihmojë të kapërceni depresionin tuaj dhe të rigjallëroni shpirtin tuaj.Shafran i Indisë është një erëz e veçantë që përmban kurkumin një përbërës që është provuar të jetë efektive kundër qelizave kanceroze dhe gjithashtu në trajtimin e sëmundjes Alzheimer.

Përbërësit:
Uji normal ose me gaz – 4 gota.
Shafran i fresket ose pluhur – 2 lugë gjelle.
Limon ose lëng limoni – 1 1/2.
Si një opsion, ju gjithashtu mund të shtoni lëngun e një portokalli.

Përgatitja:Përfshini të gjithë përbërësit në një enë të vogël. Sigurohuni që të perzjeni shumë mirë për të marrë një përzierje homogjene. Ju mund të zbukuroheni pije tuaj me një fetë limoni nëse dëshironi.


Na ndiqni ne: