Askush nuk e fut në gojë, por shëron 150 sëmundje: Erëza që vlen si ar!

355

Cilësitë mjekësore të kësaj erëze gradualisht janë zbuluar gjatë shekujve dhe gjithmonë është konstatuar që ndikon fuqishëm kundër inflamacionit. Kjo ërëzë është e njohur në tërë botën falë cilësive të shumta shëruese.

Kurkuma (Curcuma longa) përmban kurkuminë, polifenol, përbërës aktiv i cili ka më shumë se 150 cilësi terapeutike. Konsumimi i mjaltit dhe i kurkumës përmirëson metabolizmin dhe shton numrin e baktereve të mira në zorrë.

Bar kundër gripit dhe ftohjes

Përbërësit: 100 g mjaltë, 1 lugë kurkumë pluhur. Përzieni të dy përbërësit dhe vendosni në një kavanoz të pastër.

Sapo të vëreni simptomat e para të ftohjes apo të gripit, barin merreni në këtë mënyrë:

Dita e parë: merrni gjysmë luge në çdo orë.

Dita e dytë: merrni gjysmë luge në çdo dy orë.

Dita e tretë: merrni gjysmë luge tri herë në ditë.


Na ndiqni ne: