Patellxhane me Veze

766

Perberesit :

veze
buke e grire
djath i grire
vaj luledielli

Pergatitja:

i presim patellxhanet ne forme te rrumbullaket ,i vendosim ne nje pjate te ceket dhe i lyejme me kripe te trashe dhe i leme nje ore me kripen pastaj i shpelajme me uje dhe i thajme. Ne nje ene hedhim vezen ,ne nje tjeter buken e grire dhe ne nje tjeter djathin e grire. Marrim patellxhanet nje nga nje dhe i lyejme me veze , me buken e grire dhe ne fund me djathin e grire. Ne fund i hedhim per tu skuqur ne tiganin ne te cilin kemi hedhur vajin per tu ngrohur .


Na ndiqni ne: