Si te gatuani Tullumba, ja receta e gjyshes, e shpejte dhe e lehte

403

Keta jne Përbërësit qe ju duhen :
2.5 gota miell,2 gota te ujit ujë,1 luge te gjellës margarinë,2 lëng limoni,4 vezë.

Për sherbet:vaj,2 gota të ujit sheqer,2 gota te ujit ujë,1 lugë te gjellës lëng limoni.

Përgatitja:Fillimisht 2 gota të ujit vloni.Shtoni vajin dhe lëng limonin.Pasi vaji fillon të shkrihet filloni ta shtoni miellin.
Fërgoni deri sa ta merr ngjyrën e verdhë. Pastaj lëreni të ftohet dhe shtoni vezët.Përzieni me mikser deri sa ta përfitoni brumin, largoni mikserin lyeni pak me vaj dhe gatuani me dorë.Glazurën e tullumbës shtoni pak në shiringë, dhe preni ( në aq gjatësi sa iu nevojitet).

Vendosni në tenxhere për pjekje deri sa te skuqen..Pastaj largoni nga zjarri dhe vendoseni në sherbetin e ftohte.Pasi ta merre mjaftueshëm sherbetin, largoni tullumbat.Pasi te ftohet mund ta shërbeni .Ju bëftë mirë!


Na ndiqni ne: