Hudhra, antibiotiku më i mirë që largon parazitët nga zorrët. Ja si dhe kur duhet të përdoret

1539

Eshtë thënë disa herë edhe në postimet e mëparshme që hudhra është një nga antibiotikët më të fuqishëm natyral.

Ajo sjell përfitime të shumta shëndetësore si:

Rigjeneron qelizat e lëkurës
Detoksifikon trupin
Rrit sistemin imunitar
Pastron zorrët nga parazitët

Trajton dhe parandalon infeksionet e rrugëve të frymëmarrjes
Heq krimbat nga zorrët
Trajton dhe parandalon sëmundjen
Alzheimer
Trajton dhe parandalon shfaqjen e infeksioneve të ndryshme në trup etj.

Hudhra duhet të përdoret në çdo gatim, në supë, gjellë apo mish. Nëse vuani nga parazitët e zorrëve, do t’ju rekomandonim të konsumonit një thelb hudhër çdo darkë. Nëse keni probleme me stomakun apo hudhra ju shkakton siklet, ju duhet të konsultoheni me mjekun përpara se ta konsumoni atë.


Na ndiqni ne: