Zvogëlon kilet dhe rregullon acidin. Nuk do ta besoni se çfarë ndodh me trupin tuaj nëse e hani këtë për tre ditë (Receta)

328

Na ndiqni ne:

Në këtë artikull, ne do t’ju prezantojmë një recetë që do t’ju ndihmojë të pastroni yndyrnat nga zorrët tuaja, por gjithashtu do ju bëjë të humbni në peshë dhe të rregulloni sasinë e acidit në stomak. Kjo është një sallatë vitaminash, përbërësit kryesorë të të cilëve janë të bollshëm në vitamina dhe minerale të ndryshme.

Përbërësit janë shumë të lirë dhe mund ti gjeni kudo :

Përbërësit:

¼ e lakrës së bardhë
50 gram panxhar
1 karrotë
1 lugë gjelle lëng limoni
2 lugë gjelle vaj ulliri

Përgatitja:

Në fillim zieni lakrën, panxharin dhe karotën në ujë me kripë. Më pas kullojini, shtojini sipër lëngun e limonit dhe pak kripë. Nëse doni mund ti shtoni majdanoz dhe selino. Futeni në frigorifer për rreth dy orë të ftohet. Në fund, shtoni vaj ulliri ose vaj tjetër vegjetal.

Mos hidhni më kripë! Sallata juaj është gati!