Receta me “treshen” fantastike e cila parandalon dhe kan cerin

116

Kanc eri është një nga sëmundjet më të frikshme të kohës tonë. Shkenca moderne është ende duke luftuar për të zbuluar kurën e cila do të kuronte kanc erin. Megjithatë, studiuesit pajtohen me faktin se stresi kronik dhe inflamacioni luajnë një rol shumë të madh në zhvillimin e kësaj sëmundjeje vdekjeprurëse.

Çfarë duhet të hani për të parandaluar kanc erin
Komponimet anti-inflamatore mund të jenë çelësi për parandalimin e kanc erit. Sigurisht, një jetesë aktive është shumë e rëndësishme për të menaxhuar stresin. Shumë ushqime që ndihmojnë në parandalimin e kësaj sëmundjeje mund të gjenden në kuzhinën tuaj.

Shafrani i Indisë
Shafrani i Indisë është një erëz e pasur me antioksidantë dhe një numër studimesh kanë treguar se ai ëshët në gjendje të vrasë qelizat e kan cerit dhe të parandalojë rritjen e tyre. Ai ka një efekt të mahnitshëm në kan cerin e gjirit, kanc erin e zorrëve, të stomakut dhe qelizave të kancerit të lëkurës.

Piperi i zi
Piperina, komponenti aktiv i piperit të zi rrit efektivitetin e shafranit të Indisë, duke nxitur kurkumin që gjendet tek ky i fundit që të godasë qelizat kanc erogjene.

Vaj ulliri
Vaji i ullirit është një përbërës i pasur me antioksidantë dhe me sasi të konsiderueshme komponimesh që konsiderohen antikanc erogjene.

Receta e mëposhtme vjen nga Dr Carolyn Anderson i cili rekomandon marrjen e kësaj përzierje sa më shpesh të mundeni, në mënyrë që të parandaloni shfaqjen e kanc erit.

Përbërësit:

1/4 lugë çaji shafran Indie,
1/2 lugë çaji vaj ulliri,
1 majë luge çaji piper i ri.

Udhëzime:
Shtoni të gjithë përbërësit në një tas të vogël dhe përziejini mirë derisa të përftoni një përzierje homogjene. Shtojeni atë në supë, salaltë ose mund ta kombinoni me pak ujë dhe ta pini menjëherë.

Konsumojeni një herë në ditë para ushqimit nëse vendosni mos ta kombinoni me asnjë lloj ushqimi.