Vendosni uthull të bardhë në lavatriçe, pas larjes do surprizoheni!

408

Sa herë keni tentuar t’i lani rrobat në mënyrë perfekte, por njollat nuk hiqen, që nuk hiqen?
Keni hedhur ndonjëherë uthull të bardhë në lavatricen tuaj? Jo? Ja pse duhet t’i hidhni tani e tutje!

– Uthulla është me të vërtetë e mirë, jo vetëm për rrobat, por edhe lavatriçe.

Plus që, uthulla kushton shumë pak, dhe ju mund ta blini shumë lirë.

Për këtë arsye po sjellim për ju disa arsye, pse duhet të hidhni uthull në lavatriçe.
Fshini skajet larëse

Fshini skajet e makinës larëse me një leckë, me uthull. Do të eliminojë erërat e këqija, mykun dhe çdo papastërti. Hidhini edhe makinës uthull, do ta dezinfektojë.

Mbrohuni nga alergjitë

Lani edhe rrobat e fëmijëve!

Lëkura e fëmijëve është e ndjeshme, për këtë arsye reagon keq ndaj zbutësve të rrobave.

Mbroni fëmijët nga alergjitë, duke vendosur një filxhan uthull në lavatriçe, jo vetëm që do të zbusë rrobat, por edhe do t’i dezinfektojë.
Uthulla gjithashtu do të largojë erën e keqe të urinës.
Largon qimet e kafshëve

Duke shtuar uthull në lavatriçe, qimet e kafshëve do të largohen menjëherë.

Uthulla, zbutësi ideal

Do të keni batanije dhe pantallona të buta.

– Uthulla është zbutësi ideal i rrobave.

Për më tepër, nëse keni xhinse të ngushta, lajini me uthull dhe shihni si do të zgjerohen.

Kur t’i vishni do të ndiheni më të rehat.

Eliminon edhe erërat më të rënda

Largon erën e djersës, urinës dhe mykut.

Përdoreni për rroba delikate

Kur lani rroba me dorë, që nxjerrin bojë, ose janë copë shumë delikate, sugjerohet të përdorni uthull.

– Merrni një leckë, e lyeni me sapun, ose test rrobash, hidhini edhe uthull.

Shihni ndryshimin dhe pastërtinë që do të kenë rrobat!

Mbron rrobat

Një filxhan uthull në lavatriçe, do të ndalojë edhe prishjen e rrobave

Largon njollat e vështira

Një filxhan uthull në lavatriçe, do të ndalojë edhe prishjen e rrobave


Na ndiqni ne: