Dëshironi që lëkura juaj të mbetet gjithmonë e re? Kjo maskë është zgjidhja

405

Pothuajse në çdo sezon kur bakteret sulmojnë në çdo minutë fytyrën, gjithçka duhet të bësh paraprakisht është pastrimi me të bardhën e vezës dhe mjaltë. Kjo përzierje e mban lëkurën gjithmonë të shëndetshme, elastike dhe me shkëlqim gjatë gjithë kohës.

Përzierja mes të bardhës së vezës dhe mjaltit ndihmon lëkurën për t’u përshtatur me ndryshimet sezonale.

Gjithçka të mbetet të bësh është të përziesh një të bardhë veze dhe mjaltë: Një vezë (vetëm të bardhën) dhe një lugë gjelle mjaltë.

Përdorimi: Hidhe të bardhën e vezës në një tas dhe shto lugën me mjaltë. Pasi t’i kesh përzier mirë të dy përbërësit, fillo përhape në të gjithë fytyrën duke shmangur zonën e syve.

Mbaje maskën derisa ajo fillon të të shtrëngojë lëkurën dhe pastaj shpëlaje më ujë të bollshëm. Poret do të jenë tendosur, ndërsa lëkura është pastruar në thellësi.


Na ndiqni ne: