Çaji natyral për humbjen e peshës vetëm prej 3 përbërësve shkrin yndyrën e stomakut

476

Në muajt e fundit, çaji është tema që gratë thuoanjë se është efektive si një mjet natyror për humbje peshe.

Ju duhet vetëm përbërësit e mëposhtëm: çaj jeshil, kanellë dhe gjethe dafinë.

Të gjithë këto përbërës të çajit – në masë të madhe djegin yndyrën dhe përshpejtojnë metabolizmin.

Si e përgatitni këtë çaj natyral për humbje peshe?

Përbërësit e kërkuar:

800 ml ujë

1 shkop i kanellës

3 gjetheve dafinë

1 lugë gjelle çaji jeshil

Përgatitja:

Ngroheni ujin derisa të vlon. Largoni nga zjarri, vendoseni kanellën, gjethet e Dafinës dhe një lugë të çaji jeshil në ujë. Mbuloni dhe lini të qëndrojnë për 15 minuta, dhe pastaj me kulues largoni gjethet dhe kanelen nga çaji.

Metoda e konsumit:

Kur është fjala për metabolizmin, është e rëndësishme të dimë se koha më e mirë për me e pi at është herët në mëngjes, menjëherë pas zgjimit. Hidhi filxhanin e parë të çajit në një stomak të uritur.

Ju mund të pini filxhanin e dytë menjëherë pas mëngjesit. Dhe e treta – natën, pak para gjumit. Kjo është e mjaftueshme.

Tre gota e këtijë çaji në ditë – të garantuara për të filluar për të humbur peshë – yndyrnat janë hequr nga pjesët e rëndësishme të trupit. Rezultatet e para janë të dukshme pas shtatë ditëve.

Kuptohet që çdo përpjekje për të përshpejtuar metabolizmin dhe zvogëlimin e peshës duhet të pasohet nga ushqimi i balancuar dhe aktivitet fizik.


Na ndiqni ne: