Mjaltë dhe kanellë: Një ilaç i fuqishëm kundër ftohjes, gripit, artritit dhe më shumë. Ja se si ta përdorim atë

995

Jemi tani në periudhën e prekjes nga gripi. I ftohti, klima që ndryshon krejtësisht, sjell shqetësim tek trupi ynë, duke shkaktuar ftohje dhe ndikime të ndryshme.

Të gjithë përpiqemi gjithnjë e më shumë të gjejmë një metodë për ta çliruar veten ose parandaluar gripin dhe shpesh përdorim vaksinat.

A ka një mënyrë për të parandaluar dhe trajtuar gripin, pa përdorimin e ilaçeve? Mjalti dhe kanella. Një ilaç i fuqishëm për ftohjet, gripin, artritin dhe më shumë. Ja se si ta përdorim atë.

Mjalti ka qenë gjithmonë i njohur si ushqimi më i shëndetshëm në planet, ndërsa kanella është e njohur për vetitë e saja kuruese.

Përbërja e mjaltit dhe kanellës është e shkëlqyer për shëndetin, pasi ato kanë komponente të fuqishme antibakteriale të tilla si: Peroksid hidrogjeni, i cili është në gjendje për të eliminuar kërpudhat dhe bakteret.

Një përzierje e mjaltit dhe kanellës ofron miliona përfitime. Ajo merret për rreth tre ditë dhe eliminon ftohjen, kollën dhe mbingarkimin e hundës.

Përzierja duhet të pihet dy herë në ditë, mundësisht në mëngjes dhe pasdite, në një gotë me ujë të ngrohtë, është e nevojshme që të shpërndahet mjalti dhe kanella.

Lufton gripin dhe e pengon atë, nëse pihet një herë në javë të paktën. Me një filxhan çaj, ulet me rreth 10% të kolesterolit në dy orë, përzierja lufton artritin, etj.

Të mos lëmë pa përmendur përfitimet që ajo sjell në sistemin tonë imunitar, lufton problemet kronike të stomakut është e lidhur me ulcerat, lufton shenjat e puçrrave në fytyrë, sidomos në moshë të re, duke vepruar si një krem ​​fytyre dhe lufton infeksionet e tëmthit.


Na ndiqni ne: