Nuk shkoi kurrë te dentisti, 72-vjeçari rrëfen sot recetën e mrekullueshme për dhëmbët “xixë”

543

Fytyra juaj është gjëja e parë që vërejnë njerëzit. Dhe nuk është sekret se një buzëqeshje rrezatuese mund t’ju ndihmojë të arrini shumë qëllime.

Mos e humbisni Videon :

Ajo jo vetëm që simbolizon optimizmin dhe humor të mirë, por gjithashtu mund të zbulojë shumë për shëndetin dhe zakonet tuaja.

Çelësi është në gjendjen e dhëmbëve. Ata mund të errësohen dhe të shkatërrohen, edhe nëse zakonisht nuk abuzoni me ëmbëlsirat ose tymin. Përveç kësaj, disa produkte dhe pije të errëta gjithashtu mund të ndryshojnë ngjyrën e dhëmbëve.

Nëse për ju vizita tek dentisti është gjithmonë një stres, nëse keni frikë nga cilësia e dhëmbëve tuaj ose thjeshtë, nuk keni sasinë e nevojshme për të bërë lazerin e për t’i zbardhur në një klinikë, mos u dekurajoni.

Shkrimi i JOQ.al do t’ju tregojë për mënyrën e vjetër për ta bërë atë në shtëpi.

Pastrimi i dhëmbëve nuk ka qenë kaq i lehtë!

Një vajzë ka publikuar recetën që gjyshi i saj kishte përgatitur dhe përdorur për vite me radhë.

MODELI I FSHEHTË I ZBARDHJES SË DHËMBËVE – Ju do të keni nevojë:

– 2/3 uthull molle

– 1/3 gotë uji

– pastë dhëmbësh

– furçë dhëmbësh

Hidhni ujin dhe uthëllën e mollës. Shpëlajeni gojën me këtë lëng për 1 minutë. Përsëriteni atë 2-3 herë, pa e gëlltitur atë. Shpëlajeni gojën me ujë të ngrohtë. Pastroni dhëmbët në mënyrë të zakonshme, me furçë dhëmbësh dhe pastë dhëmbësh. Përsëriteni procedurën jo më shumë se 3 herë në javë.

Uthulla nuk ka shije të mirë, por rezultati që do të arrini ia vlen! Smalti i dhëmbëve tuaj së shpejti do të jetë i pastër, i bardhë dhe natyral. Kjo metodë nuk ndikon në ndjeshmërinë e dhëmbëve, as nuk irriton mishrat.


Na ndiqni ne: