Si të pastroni mëlçinë me vetëm 2 përbërës në pak ditë

992

Mëlçia është një nga organet më të rëndësishme të trupit. Ajo është përgjegjëse për sintetizimin e proteinave, pastrimin egjakut dhe eliminimin e toksinave.

Mos e humbisni Videon :

Problemi më i zakonshëm që prek mëlçinë është dhjamosja e saj. Të tjera sëmundje më të rrezikshme janë cirroza e mëlçisë, hepatiti A, B, C, i
njohur si hepatiti toksik. Megjithatë, ekzistojnë disa mënyra natyrale që shërbejnë për pastrimin e mëlçisë dhe rivendosjen e funksionimit të saj në mënyrë normale.

Procedura:
Në një tenxhere valoni për rreth 2 minuta gjysmë litri ujë me 1 filxhan rrush të thatë. Pas vlimit, lëreni lëngun të pushojë për 24 orë. Të nesërmen në mëngjes konsumojeni lëngun e krijuar esëll.

Mund të zgjidhni ta konsumoni të nxehtë apo të ftohtë. Do të vini re një ndryshim në trup që pas ditës së dytë. Kura e pastrimit të mëlçisë duhet të zgjasë për të paktën një javë. Ajo çfarë është e rëndësishme të theksohet, është se personat që vuajnë nga problemet e mëlçisë, duhet të shmangin konsumimin e ushqimeve yndyrore apo alkoolit gjatë trajtimit


Na ndiqni ne: