Antibiotiku natyral që vret infeksionet e fshikëzës dhe veshkave me vetëm 1 përdorim

472

Veshkat janë një ndër organet e trupit më të rëndësishme, të cilat luajnë shumë funksione thelbësore dhe jetike. Infekisonet e fshikëzës dhe të veshkave janë ndër shqetësimet më të zakoshme te shumë njerëz.

Mos e humbisni pa e pare Videon :

Kjo bën që të shkoni shpesh në tualet dhe të keni dhimbje të forta gjatë urinimit.

Shpesh, ilaçet e rekomanduara nga mjekët nuk funksionojnë siç duhet, madje në shumicën e rasteve mund të shoqërohen edhe me efekte anësore. Inflamacionet e fshikëzës shfaqen kryeisht te gratë për shkak të E. Coli dhe zakonisht shërohen vetë më kalimin e kohës. Por, ju mund t’i shëroni këto infeksione shumë thjeshtë në shtëpi.

Përbërësit:

200 ml vaj ulliri,
250 gram mjaltë,
250 gram lëkurë limoni,
250 gram majdanoz.

Udhëzime:
Pastroni majdanozin dhe vendoseni në blender sëbashku me pjesën tjetër të përbërësve. Lërini derisa të merrni një përzierje homogjene. Hidheni në një enë plastike dhe ruajeni në frigorifer. Përdoreni çdo mëngjes nga një lugë gjelle. Përbërësit duhet të jenë organikë dhe lajini me sodë buke para përdorimit.

Shënim: Për të përshpejtuar procesin e shërimit, shmangni kafenë dhe çokollatën gjatë kësaj kohe.shije.al


Na ndiqni ne: