Mjaft harxhuat lekë kot! Heq rrudhat dhe puçrrat si me magji, duhen vetëm 3 përbërës

533

Ekzistojnë shumë faktorë që ndikojnë në lëkurën tuaj, duke filluar nga ekspozimi në diell e deri te kimikalet që gjenden në produktet tuaja të make up-it.

Ama para se t’i drejtoheni ilaçeve të ndryshme për heqjen e këtyre problemeve, më mirë është të provoni këtë maskë natyrale.

-Gjithçka që ju duhet janë:
Sodë buke,

uthull

dhe mjaltë.

-Natyra e përbërësve:
Dihet se soda e bukës ka veti natyrale antisepktike dhe antipezmatuese, të cilat ndihmojnë në heqjen e akneve.
2. Kurse u Uthulla përmban acide alfa hidrokse të cilat i largojnë qelizat e vdekura të lëkurës dhe rrjedhimisht bën që lëkura juaj të duket më e shëndetshme.

3. Mjalti, sakaq, njihet falë vetive të veta antibakteriale.

1. Përgatitja:
Fillimisht shtoni 1 lugë gjelle uthull, 2 lugë gjelle mjaltë dhe 1 lugë gjelle sodë buke në një tas.

Hidhini pak ujë derisa të krijohet maska në formë paste.

2. Receta dhe përdorimi:
Pastrojeni mirë fytyrën;

Përdorni një leckë për ta tharë fytyrën;

Vini maskën dhe lëreni për 5-10 minuta.

Pastaj pastrojeni me ujë të nxehtë, pastaj me ujë të ftohët.

Aplikojeni këtë maskë disa herë në javë.


Na ndiqni ne: