Si do të jetë fundi i jetës suaj, sipas shenjës së Horoskopit! (Merreni me humor)

494

Askush nuk mendon sa duhet për fundin. Edhe kur e kujtojmë, e largojmë mendjen menjëherë, duke menduar për gjëra më të ndritura, siç është jeta…
Edhe pse pjesë e pandashme e ciklit jetësor mbi tokë, shumica nuk e përballojnë dot idenë e vdekjes.

Duke qenë se gjithçka duket tejet e errët në këtë këndvështrim, shpesh shërbejnë edhe për t’i parë gjërat nga një këndvështrim ndryshe.

Si për shembull, si do të vdisni sipas shenjës tuaj të zodiakut?

Kuptohet, lista e mëposhtme nuk do të thotë asgjë, por shikojeni kështu: bazuar në ditën e lindjes, ju nuk do të dëshironit që jeta juaj të përfundonte në këtë mënyrë.

A nuk jeni dakord?

Merreni me humor gjithsesi, pasi është një fund i krijuar nga astrologët, duke u bazuar si “kundërpërgjigjie” e karakterit që ka cdo shenjë Horoskopi…

DASHI – në një shtëpi të përfshirë nga zjarri (sepse zjarr ka karakterin)

DEMI – përplasje me avion… Shpresojmë të ndodhë mrekullia e të mbijetojnë 🙂

BINJAKËT – groposje për së gjalli… Upsssss, cfarë fantazie astrologia, që e ka shkruar 🙁

GAFORRJA – të vritesh nga dikush që e do. Ehhhh, gaforret dhe dashuria….

LUANI – karrigia elektrike, se t’ua dridhë njëherë e mirë krenarinë e tepruar.

VIRGJËRESHA – sulm nga kafshët. Virgjëresha do ketë ndihmën mjekësore me vete, nuk e harron kurrë si detajiste që është 🙂

PESHORJA – i zënë në kurth. Uahhhhhh Peshorja, që llogarit gjithcka, më në fund e “ha”…

AKREPI – vetëvrasje. Nëse njihni një Akrep, rrini pranë se nuk i dihet kur ua shkrep mendja!

SHIGJETARI – mbidozë. Mund të jetë edhe mbidozë udhëtimi, e t’u bjerë koka në asfalt nga aventura 🙂

BRICJAPI – mbytje. Nëse njihni një Bricjap, mos e lini që të notojë vetëm 🙂

UJORI – në gjumë. Ahhhhhh, cfarë fundi i ëmbël për këta vizionarë…

PESHQIT – brenda një spitali. E mirë, mirë, Peshqit kanë gjithnjë dikë që kujdeset për ta deri ditën e fundit….


Na ndiqni ne: