Thoni lamtumirë KOLLIT, KËLBAZËS dhe pastroni MUSHKËRITË me këtë recetë popullore

520

Kjo recetë është jashtëzakonisht efektive për trajtimin e kollit të vazhdueshëm, e gjithashtu është njëqind për qind natyrale dhe e sigurt për t’u përdorur nga fëmijët dhe të rriturit.

Karotat janë shumë të shëndetshme për personat me diabet, si dhe tek persona që vuajnë nga shtypja e lartë e gjakut.Çfarë i bën karotat të shëndetshme për njeriun?– E përmirësojnë imunitetin– E përmirësojnë shëndetin kardiovaskular.

– E ulin kolesterolin– Parandalojnë kancerin– I zvogëlojnë aknet– Përmbajnë kalcium, gjë që e përmirëson tretjen– Janë burim i shkëlqyeshëm i vlerave ushqyese të cilat janë të nevojshme për një lëkurë të bukur dhe të shëndetshme.Përbërsit:– Gjysmë kilogrami karote– Pak ujë– Tri deri katër lugë gjelle mjaltë organike