Receta me hudhër dhe limon, për një jave do të keni trupin qe keni enderruar

409

Shtimi në peshë është një problem që vështirë të menaxhohet, dhe shpesh duket se lufta me peshën, humbet.

Por nesh keni kurajë dhe jeni këmbëngulës mund t’ia dilni që të eliminoni kilogramët e tepërt dhe ta ktheni trupin tuaj në më të shëndetshëm dhe më të bukur.

Një nga mënyrat për ta arritur këtë, është kjo recetë me hudhra.

Çfarë ju duhet:12 thelpinj të mëdhenj hudhre, Dy kokrra limoni, 1 ½ l ujë.Si ta Përgatisni.Qëroni thelpinjtë e hudhrës me kujdes dhe më pas shtypni secilin prej thelpinjve përmes një çekiçi kuzhine.

Pastroni limonat me ujë të rrjedhshëm dhe prijini në copëza të vogla me gjithë lëkurë. Vendosni ujin në një tenxhere. Shtoni hudhrat e shtypura bashkë me copat e limonit dhe vendosini në zjarr të ziejnë për 15 minuta.

Më pas, kullojeni lëngun dhe pijeni, ndërsa masën e përfituar mund ta ruani në frigorifer.. Pasi ta lexonit do ju ftoaj ti beni “Like” dhe share ne menyre qe ta lexojne dhe miqte tuaj.