Mjekët: “Mos provoni asgjë tjetër”, ja 2 shërimet BIO për arteriet e bllokuara

500

Nivelet e larta të kolestrerolit dhe një dietë jo e shëndetshme është receta perfekte për të shkatërruar trupin tuaj.Nëse doni të ulni rreziqet nga ataku kardiak, atëherë duhet të siguroheni që ti mbani arteriet tuaja të hapura.

Sa më pak pllaka të jenë të ndërtuara te arteriet tuaja aq më mirë është. Duke marrë ilaçe ekziston gjithmonë rreziku që të prekeni nga efektet e tyre anësore.Por ne kemi përgatitur për ju sot, një recetë e cila do t’ju ndihmojë që ti mbani arteriet e zhbllokuara.

Përbërësit:1 filxhan lëng limoni 1 filxhan xhinxher i copëzuar 1 filxhan hudhër 1 filxhan uthull mollePërbërja:Zieni të gjithë përbërësit, përveç uthullës së mollës në ngrohje të ulët për rreth gjysmë ore.Hiqeni përzierjen nga nxehtësia dhe kulloheni atë.

Lëreni të qetësohet pak.Sapo të ftohet, shtoni 3 gota mjaltë dhe uthullën e mollës dhe përzieni.Hidhni përzierjen në një enë prej xhami dhe vendoseni në frigorifer.Përdorimi:Ngrohni pak ujë në sobë (sigurohuni që nuk është e nxehtë!).Dhe shtoni 4 lugë nga përzierja. Piheni çdo mëngjes para se të hani mëngjes për 3 javë rresht

Pastaj ndaluni për një javë dhe javën tjetër përsëritni hapin e mësipërm.Gjithashtu ekziston edhe nje metode tjeter qe mund te lehtesoje problemin tuaj. Pasi ta lexonit do ju ftoja ti benit “Like” dhe “Share” ne menyre qe ta lexojne dhe miqte tuaj kete. Faleminderit