Nuk e dinte që ishte shtatzënë, gruaja lind në qendrën tregtare

375

Një grua që nuk e dinte se ajo ishte shtatzënë, ka lindur brenda një dyqani të një qendre tregtare.

Gruaan, që thuhet të jetë në të 30-at, e kapën dhibjet në katin e tretë të dyqanit brenda qendrës tregtare “Buchanan Gallaries”, të shtunën më 15 shtator.

Si nëna dhe foshnja, që mendohet të jetë vajzë, thuhet se janë mirë, raporton Daily Record .

Nuk dihet nëse gruaja ishte një punonjëse apo ishte për të pazar për pasdite kur atë papritur e kapin lindjet.

Stafi i tronditur në dyqanin John Leëis thuhej se kishte thirrur një ambulancë pas gjetjes së gruas.

Ajo u dërgua pastaj në Infermieri Mbretëror Glasgoë, por thuhet se gruaja lindi para se të vinte ambulanca.

Shërbimi i Ambulancës skoceze tha: “Ne morëm një telefonatë në orën 16.54 më 15 shtator për në në Buchanan Galleries.

“Ne dërguam një ambulancë në vendin e ngjarjes dhe transportuam një grua në të 30-at e saj në Glasgoë Royal Infirmary”./