Mjeku i jep receten me ilacet sheruese, ajo qe ben pacienti ne shtepi cmend gjith doktoret e spitalit.

368

Pasi kishte dhimbje ne trup dhe kishte marr bronco pneumoni pacienti shkon dhe vizitohet tek mjeku.

Pasi vizitohet ai merr receten me ilace dhe merr keshillat e doktorit per te pire cdo dite nga 3 kokrra, nje ne mengjes ,nje ne dreke dhe nje ne darke.

Pasi kthehet ne shtepi i semure ai fillon kuren si e kishte porositur doktori. Te nesermen ai nuk kishte permiresime dhe i semuri vendosi qe ti pinte te gjitha ilacet se mbase do sherohej me shpejt dhe nuk do kishte me dhimbje.

Pasi i piu te gjithe ilacet njeheresh filloi te skuqej dhe filloi ti merrej fryma. Njerezit e shtepise e dergojne me urgjenc ne spital ku edhe merr ndihmen e pare.

Kur afrohen mjeket dhe shikojn gjendjen e rende e pyesin se cfar dhimbje ke, ai pergjigjet : `jam shume keq doktor`. Pasi i maten tensionin dhe i ben vizita gjendja e pacientin sa vinte e rendohej. Me pas doktoret e tjere erdhen per konsulte po asnje spo e kuptonte se cfar kishte pacienti deri sa gjendja perkeqesohej dhe me shume.

Ne fund pacienti i turperuar tregon se kishte pire te gjitha ilacet per nje here qe te sherohej me shpejt por nuk po funksiononte, dhe ai u shpreh se ishte edhe me keq se me pare.

Doktoret te habititur nga veprimi qe kishte bere pacienti. U munduan t`i benin lavazho stomaku qe te villte dhe te nxirrte ilacet qe kishte pire. Kjo vazhdoi derisa e pastruan stomakun e burrit nga ilacet. Nje gabim dhe ja si cmend nje spital te tere. Per me shume Shikoni Videon