7 kile më pak në 7 ditë. Receta e plotë për dietën me kastraveca!

378

Për shkak të pasurisë së tyre me lëndë ushqyese, vitamina dhe minerale, kastravecat janë një nga perimet më të mahnitshme dhe më të shëndetshme.

Ato janë të pasura me fibra, magnez, hekur, kalcium dhe vitamina C, E dhe B. Kështu, ato kanë aftësinë për të detoksifikuar organizmin, stimulojnë dhe pastrojnë zorrët dhe traktin e tretjes.

Ato gjithashtu mund të eleminojnë ujin e tepërt. Për më tepër, përveç përfitimeve shëndetësore, një kastravec ofron përfitime të mahnitshme për lëkurën.

Ne do t’ju prezantojmë me një dietë, e cila është provuar të jetë shumë efektive. Dieta zgjat për 10 ditë dhe e gjithë ajo çka duhet të bëni është të konsumoni ushqime të caktuara dhe t’i përfshini ato në dietën tuaj të përditshme. Kjo do t’ju ndihmojë të humbisni 7 kg në një javë.

Plani i përditshëm i dietës së kastravecave

Mëngjes

2 vezë të ziera
1 pjatë sallatë me kastraveca
1 mollë
Dreka
1 tost me bukë gruri dhe një tas sallatë me kastraveca

Receta për sallatën me kastraveca

Përbërësit:

400 gram kastraveca
200 ml qumësht ose kos
Një majë lugë kafe me kripë
1 qepë
Udhëzime
Në fillim prini kastravecat në pjesë të vogla dhe shtojini në një tas. Shtoni kripën, kosin dhe trazojini mirë. Në fund shtojin qepën dhe sallata është gati!

Darkë
Vetëm fruta sipas dëshirës suaj deri në 300 gram. Në fund rezultatet do të jenë të mrekullueshme!