Nëna e cila u kurorëzua si Miss Slinky 2018 pas rënies nga pesua fale kesaj diete cudiberese

414

Pas viteve të vështira me imazhin dhe peshën e saj, specialistja e kujdesit te fytyres është quajtur Slimming World Slimming 2018 pasi humbi nje peshe duke rënë nga një madhësi nga 16 në 8.

23-vjeçarja ishte një madhësi 16 përpara transformimit të humbjes së peshës

“Jeta është krejtësisht ndryshe tani”

Sophie, nga Nottingham, tha:”Në moshën 14 vjeç, fitova një bursë në një shkollë të arteve në Londër dhe kjo ishte periudha kur pesha ime filloi të ndikonte tek unë.

“Më kujtohet një rast ku një mësues më çoi jashtë klasës para të gjithëve dhe më tha se isha talent, por se më duhej të humbasja peshë.”

“Në fund u merzita kaq shume per peshen time ,akoma me shume që hoqa dorë nga ëndrra ime për t’u bërë balerinë”

Mamaja bjonde e vajzës njëvjeçare Vogue,edhe pse u përpoq te mbante një numër dietash, perseri ajo vazhdoi të luftonte me peshen e saj.

Një natë, shokët e saj bene një fotografi para se të dilnin dhe “zemra e Sophie doli nga vendi” pasi ajo kishte frikë se fotoja do te shperndahej neper rrjete sociale.

“Nuk do ta harroj kurrë atë foto, më kujtohet kur e pashe për herë të parë dhe më theu zemrën. Unë nuk mund të besoja atë që po shihja dhe u ndjeva aq keq kur mendoja se njerëzit kishin këtë pamje kaq te tmerrshme timen në telefonin e tyre “.

Në shtator 2016, Sophie u bashkua me një grup të Slimming World në Beeston, Notts, me nënën e saj. Ajo shtoi: “Me slimming world ende mund të ha mish me ereza, makarona, çokollata, vere, madje edhe patate të skuqura.

“Kjo me ben te rimendoj marredhenien time me ushqimin dhe te ndihem shumë më mirë për të. Shkoj në shtrat çdo natë e kënaqur. Më pëlqen mendimi se po mësoj të gatuaj shëndetshëm edhe për familjen time.

“Unë dua që njerëzit të dinë se nëse unë mund ta bëj, ata munden gjithashtu.”

Së bashku me ushqimin e saj të shëndetshëm, Sophie ka filluar trajnimin në palestër rregullisht dhe është mjaft e aftë për të kandiduar pas vajzës së saj të vogël.

“Jeta është krejtësisht e ndryshme tani,” shtoi Sophie. “Besimi im është shumë i lartë, aq shumë sa që unë jam duke shkuar për t’u bashkuar me një klasë vallesh lokale. Kam harruar të largohem nga kamera, por tani kam besim të paraqes fotografi me familjen dhe miqtë e mi pa asnjë shqetësim “.

“Mësova se mediat sociale mund të jenë gjithashtu një vend shumë pozitiv”, shtoi ajo.

Ushqimet e Sophie pas dietës së saj:

Mëngjesi: Fruta dhe kos ose qull

Paradite: Fruta

Dreka: Patate me sallatë, ose makarona me mish dhe shumë perime.

Pasdite: Pak ushqim deti

Darka: Spaghetti Bolognese, patate të skuqura ose pizza.

Mbrëmje: Luleshtrydhe me kos të yndyrshëm dhe një veze te rrahur ose një shirit çokollatë. Pasi ta lexoni do ju ftoja ti benit Like dhe “Share” ne menyre qe ta lexojne dhe miqte tuaj.