Në mjaltë shtoni hudhrën dhe këtë përbërës, do të pëlcisni nga shëndeti gjithë dimrin

405

Kur t’i kombinoni, këta tre përbërës ofrojnë rezultate të pabesueshme! Mjalti ka efekte antibakteriale dhe është i pasur me enzimia, vitamina dhe minerale, hudhra përmban alicinë, antioksidues që ndihmon në parandalimin e kancerit dhe ngadalëson plakjen, derisa uthulla e mollës ndihmon në shërimin e diabetit, mbipeshës dhe tretjes së keqe, trasmeton gazeta Kosova Sot

PËRBËRËSIT: 1 gotë uthull molle, 1 gotë mjaltë, 10 thelpinj të hudhrës.

PËRGATITJA: Të gjithë këta përbërës i vendosni në blender dhe i përzieni derisa të fitoni një masë homogjene. Më pas e shtoni në një kavanoz dhe e dërgoni në frigorifer. Detyrimisht përdoreni në një afat për pesë ditë, sepse më pas humb vetitë shëruese. Përdorimi: Për rezultate të mira, merrni dy lugë në mëngjes, në stomak të thatë dhe ju këshillohet të gjithë atyre me kolesterol të lartë dhe me shtypje të lartë të gjakut.