Vemendje Femra : Ja receta e famshme 5 minuteshe per te pasur nje lekure si te BEBA’ve

831

Aspirina përmban acid acetil salicitik, i cili ndihmon në pastrimin e lëkurës tuaj deri ne thellësi. Largon qelizat e vdekura nga lëkura, hap poret e lëkurës. Kjo është ajo që e bën lëkurën tuaj të ndihet më e butë dhe më e qetë.
Aspirina ka veti anti-inflamatore që e bën aspirinën unike dhe efektive në trajtimin e puçrrave dhe pikave të zeza.

VEMENDJE 📣

Para se të aplikoni maskën në fytyrë lajeni fytyrën dhe qafen me ujë të freskët.Por më e rëndësishmja: Mendoni pozitivisht dhe relaksohuni. Përgatitja e maskës
Përbërësit:5-6 aspirina/disa pika uji

Përgatitja:
Thyejeni aspirinat në gjysma dhe i futni në një tas të vogël. Shtoni 4 pika uji të ngrohtë dhe shtypeni aspirinat me një lugë.
Përhapeni butësisht në mënyrë të barabartë në fytyrë dhe qafë, duke shmangur zonën e syve. Te sytë vendosni 2 feta kastraveci të freskët.
Mbajeni maskën për 15-20 minuta. Pastaj fërkojeni me ujë të ngrohtë dhe në fund shpërlajeni me ujë të ftohtë.


Na ndiqni ne: