Ja si ta kuroni diabetin me vezë dhe spec djegës. Receta

1063

Gjëja më e vështirë është mbajtja e niveleve të sheqerit në një balancë ideale për t’u bërë nga individët të cilët vuajnë nga diabeti. Diabeti është shkaktari kryesor i shumë sëmundjeve që prekin organizmin tonë.

Një mjek filipinez mendonte se kishte gjetur kurën ideale për të mbajtur në balancë nivelin e sheqerit në gjak. Lexoni më poshtë për të mësuar recetën:

Përbërësit:

12 speca djegës,

2 vezë,

½ e lugës me kripë

Përgatitja:

Fillimisht prisni specat dhe me një mjet të fortë kuzhine përpiquni t’i shtypni. Thyeni vezët dhe i përzieni bashkë me specat e shtypur. Në fund shtoni një lugë kripë dhe trazojini derisa të përftohet një konsistencë likuide.

Konsumojeni këtë lëng të mrekullueshëm për pak ditë dhe shumë shpejt do vini re, që nivelet e sheqerit do i kthehen normalitetit.