E rralle : Pula që jetoi për 18 muaj pa kokë

793

Eshtë e pabesueshme, por një pulë ia ka dalë të mbijetojë për një javë me kokë të prerë, për të vazhduar të jetojë edhe 18 muaj duke u ushqyer përmes qafës.

Një pulë ia ka dalë të mbijetojë një javë pasi i është prerë koka, dhe një veterinar e quajti ‘luftëtar të vërtetë’

Ajo u gjet në rrethin Mateang Ratchaburi të provincës Ratchaburi në Tajlandën qendrore. Fotot tregojnë një pulë të gjakosur në kafaz që qëndronte në këmbë, ani pse pa kokë.

Per te pare videon e plote kiliko Ketu Siper