Ja 12 rregullat per t’u dobesuar 3 kilogram ne jave ne menyre te shendetshme

148

Nëse jeni ne kërkim per një diete qe te arrini peshën tuaj ideale, kjo nuk do të thotë patjetër se duhet të vuani nga uria. Mjafton të keni vullnet e të ndiqni disa nga rregullat kryesore që dietologët rekomandojnë.

Ja cilat janë këshillat për të humbur deri në 3 kilogramë në javë në mënyrë të shëndetshme:

Pini sa më shumë ujë gjatë ditës :

Uji nuk ka kalori dhe është një hidratues i përkryer dhe ju nevojiten të paktën 8 gota ujë natyral në ditë. Mos e zëvendësoni atë me lëngjet e frutave, pasi pavarësisht se lëngjet janë shumë të shëndetshme, mos harroni se përmbajnë kalori dhe nëse e teproni me to, mund ta teproni me karbohidratet pa e vënë fare re.

Per te lexuar lajmin e plote ju ftoj te klikoni siper : Videos


Na ndiqni ne: