Dieta me oriz : Ja si te humbisni 7kg ne tre jave

172

Qëllimi fillestar i këtyre dietave ishte reduktimi i presionit të gjakut, rregullimi i sheqerit në gjak, përmirësimi i shëndetit të pacientëve me probleme ne veshka.

Për tre javë ata qe e perdorin kete diete mund te humbasin nga shtatë deri në dhjetë kilogramë!
Mëngjesi është gjithmonë i njëjtë:

Kupa e orizit të gatuar në ujë, pa kripë ose sheqer. Për shkak të shijes, ju mund të shtrydhni pak lëng limoni dhe shtoni pak vaj ulliri. Gjatë dietës gatuani oriz ngjyrë kaf.

Per me shume kliko siper : Videos


Na ndiqni ne: